درباره بیمه بدنه اتومبیل

همانطور که میدونید بیمه شخص ثالث خسارت وارده به ماشین مقابل را پرداخت میکند ولی این بار بیمه بدنه وظیفه اش پرداخت خسارت مربوط به ماشین خودشماست.

بیمه بدنه باید هرخسارتی که به هر دلیلی(به غیر از این که از روی عمد باشد)به ماشینه بیمه شده وارد شود را پرداخت کند.در این میان یکسری خطرات اصلی و در کنارش پوشش های اضافی وجود دارد.

خطرات اصلی:

1-حادثه:به این معنا است که خسارت به ماشین در اثر حادثه باشد.برای مثال در یک حادثه رانندگی مقصر شما هستید و پراخت خسارت خودروی شما به عهده شرکت بیمه شما میباشد.همچنین سقوط یا واژگونی خودرو هم بخشی از حاثه محسوب میشود.

2-آتش سوزی:خسارت ناشی از حوادثی که منجر به آتشسوزی میشوند.مانند برخورد صاعقه در نهایت منتهی به آتشسوزی خودرو شما میشود.

3-سرقت کلی:در صورتی که خودرو شما به صورت کلی به سرقت برود بیمه موظف میباشد خسارت شما را پرداخت کند.توجه داشته باشید که سرقت کلی منظور کل ماشین میباشدو اگر وسایل ماشین شما سرقت شود در زمینه سرقت کلی قرار نمیگرد و شامل پوشش اضافی سرقت میباشد.

در کنار پوشش های اصلی،پوشش های اضافی وجود دارد که میتوانید متناسب با ریسک های مدنظرتون آنهارا انتخاب کنید و خیال خودتون رو از بابت ماشنتون راحت کنید.پوشش های اضافی در هر شرکت بیمه ای با شرکت دیگر متفاوت است ولی معمولا شامل :شکستن شیشه ها،شرقت لوازم جانبی،هزینه رفت و آمد،نوسانات قیمت،بلایای طبیعی و ،میشوند که میتوان با مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت خدمات بیمه ای دانا رهاورد حامی بهینه ترین بیمه را برای ماشین خودتان انتخاب کنید....

محصولات مشابه

درباره بيمه ثالث